На висоті: особливості дворівневих квартир

Із початку ХХ ст. життя під дахом асоціюється із багатством, стилем та високим соціальним статусом. Саме тоді з’явилися перші модерні пентхауси із терасами, басейнами та неповторними видами на велике місто. З того часу дворівневі квартири на горішніх поверхах лишаються  популярними, і не лише через оригінальність, а й завдяки унікальному втіленню суперечливих, на перший погляд, мрій – про приватний будинок та житло в центрі жвавого міста.

  

Власники таких помешкань цінують їх за можливість чітко й легко розділити публічний простір для розваг та приватну зону для тихого, спокійного відпочинку. Ви можете влаштувати вечірку для друзів у вітальні на першому поверсі та вкласти дітей спати на другому або завершити роботу внизу та піднятися відпочивати у затишну спальню нагорі. Це зручно як з функціональної, так і з психологічної точки зору. В сучасному динамічному світі, коли межі між публічним та приватним дедалі більше розмиваються, дворівнева квартира – змога гармонійно поєднати затишний індивідуальний куточок та простір для активного соціального життя.

Традиційно на нижньому рівні розміщують вітальню, кухню, гостьовий санвузол, а на другому – спальню, дитячу та господарський санвузол. Однак можна поекспериментувати із зонуванням, обравши найзручніший для себе варіант. Дворівнева квартира дає широкі можливості для дизайнерських рішень, у тому числі унікальний для такого формату квартир елемент – сходи та простір під ними. Вдале дизайнерське рішення зробить сходи родзинкою оселі, віссю, навколо якої організовуватиметься простір. А верхній рівень може перетворитися і на богемну мансарду у французькому стилі, і на розкішний пентхаус за зразком нью-йоркських апартаментів під самим дахом багатоповерхівки. Одна з основних переваг такої квартири – краєвид, що відкривається з її вікон та балкону, адже вона найближча до неба.

                                              

Дворівневе житло дозволяє відчути себе у приватному будинку, не позбавляючи переваг життя у сучасному місті. Такі квартири особливо популярні у західних країнах, де є традиція приватних будинків. Вони втілюють європейсько-американський стиль життя, в якому цінується індивідуалізм та особистий простір, де ти сам собі сусід. Свій будиночок у багатоповерхівці за ціною звичайної квартири можна мати і в Україні, наприклад, у львівському ЖК «Добра оселя». Дворівнева квартира зі зручним плануванням у сучасному житловому комплексі в зеленому районі відповідає усім уявленням про сучасне, комфортне житло у європейському стилі.